Atpakaļ

X Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls

thumb-1920-572184.jpg

2019.gada vasarā, no 29.jūlija līdz 4.augustam, Salacgrīvā, notiks X Starptautiskais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls. Šī festivāla organizētājs ir Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds, kura dibinātājs ir festivāla idejas autors, Virtuozi Moskvi un Mocart Kvartet pirmā vijole, izcilais krievu vijolnieks un pedagogs Aleksejs Lundins.

Festivāla mērķis ir parādīt klasiskās mūzikas daudzveidību –tā var skanēt tikpat brīnišķīgi kā pasaules labāko izpildītāju, gan iesācēju, gan džeza orķestra izpildījumā, tā var skanēt gan pārpildītās koncertzāles, gan brīvā dabā, gan skatuvēs uz ūdens.

Dodot iespēju dalīties pieredzē un radošos meklējumos, Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla laikā tiek organizētas meistarklases talantīgākajiem Latvijas mūzikas skolu bērniem un jauniešiem un ārvalstu audzēkņiem. Šogad jaunieši apgūs flautas spēles gudrības pie izcilās krievu pedagoģes Olgas Ivusheikovas.

Deviņu gadu laikā meistarklasēs ir piedalījušies 562 Latvijas un ārvalstu mūzikas skolas audzēkņi.

Esam ļoti priecīgi, jo Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla meistarklašu patronese ir Latvijas valsts prezidenta kundze Iveta Vējone.

Klasiskās mūzikas festivāls ir kļuvis par jauku ikgadēju tradīciju, kura pulcē Salacgrīvā izcilas Eiropas, Krievijas un Latvijas klasiskās mūzikas zvaigznes. Festivāla laikā notiek klasiskās mūzikas koncerti baznīcās, brīvā dabā un kultūras namos, Salacgrīvā, Ainažos un Liepupē.

Līdz šim festivāla koncertos ir piedalījušies tādi slaveni mākslinieki kā Kristīne Opolais, Zemlinski Kvartet, Mocart Kvartet, Sonora Vaice, Kristīne Zadovska, Bjarke Mogensens, Dominique de Williencourt, Sergejs Jēgers, Katja Skanavi, Anna Aglatova u.c.

Pirmais šī gada Salacgrīvas klasikās mūzikas festivāla koncerts notiks 1.augustā Liepupes muižā, nākamais 2.augustā, Salacgrīvas kultūras namā, koncerts “Atmiņas”, kurā uzstāsies Aleksejs Lundins un Tatjana Fedosejeva. 3.augustā Lielsalacas evanģēliski luteriskajā baznīcā notiks Ērģeļmūzikas koncerts “Sapņu tālumā”, kurā muzicēs Larisa Carjkova un Paula Šūmane.

Gala, jeb festivāla noslēguma koncerts notiks Kapteiņu ostā uz ūdenī peldošās skatuves 3.augustā ar festivāla patrona Alekseja Lundina un iepriekšējo gadu meistarklašu pedagogu koncertu.

Meistarklašu audzēkņu koncerts notiks 4.augustā, Salacgrīvas kultūras namā.

Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonda valdes locekle Ilga Tiesnese

POTCPSS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234