Atpakaļ

Eva Bindere

8. Jūlijs, 2015
Čehija / Vijole

Eva Bindere - Vijolniece

Eva Bindere  ir vijolniece- kamermūziķe un soliste. Viņa ir dzimusi 1974.gadā Rīgā, Latvijā, labi zināmā mūziķu ģimenē.

Būdama jauna meitene Eva pirmos soļus, lai kļūtu par mūziķi, veica Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, bet vēlāk, bakalaura grādu iegūstot, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā pie pasniedzējiem- Anetes Zvaigznes, Ulda Sprudža un Andra Baumaņa. Savukārt 1997.gada rudenī viņa tika apbalvota ar iespēju gadu studēt pie Eduarda Šmīdera Dalasā, Amerikā.

Pabeidzot studijas Rīgā, Eva kļuva par studenti Bāzeles Mūzikas akadēmijā Šveicē, kur viņa apguva kamermūziku pie pasniedzējiem Valtera Levina un Hato Bajerles. Kā arī bija ievērojamā franču vijolnieka Rafaela Olega studente. Eva absolvēja Mūzikas akadēmiju 2003.gadā.

Eva ir dalībniece Latvijas Filharmonijas kamerorķestrī, bet tik un tā 1997.gadā, kad Gidons Kemers izsludināja pieteikšanos uz jaunu kamerorķestri, Eva pieteicās un kopš tā laika 15 gadus bija pirmā vijole „Kremerata Baltica” līdz 2012.gadam. Viņa ir uzstājusies ar „Kremerata Baltica” gandrīz visā pasaulē, gan kā soliste gan duetā ar Gidonu Kemeru. CD „After Mozart”, kurā Eva ir soliste, ir saņēmis Grammy balvu. Eva kā soliste ir uzstājusies gandrīz ar visiem orķestriem Latvijā. Viņa ar kolēģiem no „Kremerata” nodibināja stīgu kvartetu „Euphonia” 2004.gadā. Viņi saņēma nozīmīgāko balvu Latvijas klasiskās mūzikas lauciņā- Lielo Mūzikas balvu 2006.gadā.

Evai vienmēr ir bijusi īpaša mīlestība pret kamermūziku. Viņai ir bijušas lieliskas iespējas spēlēt kopā ar tādiem vijolniekiem kā Pjērs Amojals, Renauds Kapucīns, Lukass Hagens, Boriss Garļitskis, Maksims Risanovs, Antoins Tamestits, Volframs Krists, Veronika Hagena, Žerārs Kause, Vladimirs Mendelsons, čellistiem- Jo Jo Ma, Klemens Hagens, Gautiers Kapucīns, Mario Brunello un Boriss Pergamenščikovs. Ar tādiem pianistiem kā Katja Skanavi, Martins Statfelds, Martins Helmčens, Katrine Gislinge, Leifs Uve Andsnes un Aleksandrs  Meļņikovs.

2008.gadā Eva pievienojās stīgu fakultātei Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā. Kopš tā laika viņa ir kļuvusi par asociētu profesori un iecienītu pasniedzēju. Viņa regulāri pasniedz meistarklases gan Latvijā, gan ārzemēs. Piemēram, „Schloss Pommersfelden” Vācijā, kur viņa jau trešo gadu ir skolotāju valdē.

Eva ir bijusi uzaicināta uzstāties kā viesmāksliniece Bergenas Filharmonijas orķestrī. Diriģents Romans Kofmans personīgi lūdza Evu vadīt „Kremerata Baltica” un Kijevas kamerorķestri kopīgi izveidotā projektā. Viņa ir bijusi vadītāja līdzīgos projektos, kur iesaistīti „Kremerata Baltica” un citi kamerorķestri kā Maskavas „Soloists”, Amsterdamas „Sinfonietta”, Bāzeles kamerorķestris, Bernes „Camerata”, „Suedwestdeutsche Philharmonie Konstanz”. Viņa arī 2013.gadā vadīja Bāzeles sinfoneti viņu Japānas sadarbības tūrē ar Bāzeles teātri, kur izpildīja Mocarta „Figaro kāzas”. Eva bieži uzstājas kopā ar „Krievu Virtuozi Eiropā”, kurus vada Londonas Karaliskās akadēmijas profesors – vijolnieks Juri Žislins.

2013./2014.gada sezonā Eva uzstājās ar Magnusa Lindberga vijoļkoncertu un Kurta Veilla vijoļkoncertu kā soliste dzimtajā Rīgā. Viņa kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un Londonā dzīvojošo latviešu čellisti Kristīnu Blaumani spēlēja Alfrēda Šnitkes otro „concerto grosso” vijolei un čellam. Vairākkārt viņa ir spēlējusi pasaulslavenā latviešu komponista Pētera Vaska nesenajā gabalā priekš vijoles solo un stīgu orķestra „Vox Amoris”.

Šīs sezonas saistības iekļauj nesen notikušo sera Džona Tavenera „The ikon of eros” solo vijolei un soprānam ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un Baha „E Dur Violin Concerto” ar Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu orķestri.

2014.gada vasarā Eva bija otrā koncertmeistare Paavo Jarvi orķestru festivālā Pērnavā, Igaunijā. Bet 2015.gads iesākās ar kamermūzikas koncertiem Lielbritānijā un Īrijā, reprezentējot Latviju Eiropas Parlamentam.

Eva Bindere

Citi mākslinieki

POTCPSS
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234