Atpakaļ

Kristīna Blaumane

8. Jūlijs, 2015
Latvija / Čells

Kristīna Blaumane ir atzīta kā viena no pašlaik aizraujošākajām čellistēm. Viņa tiek ielūgta spēlēt kā soliste ar orķestri, solo koncertos un ar kamermūziķiem visā pasaulē.

Kā kamermūziķe viņa ir sadarbojusies ar tādiem ievērojamiem māksliniekiem kā Isaks Sterns, Gidons Kremers, Jo Jo ma, Jurijs Bašmets, Leifs Uve Andsnes, Janīna Jansena, Julians Rahlins, Dmitrijs Sitkovetskis, Bruno Gjurana, Miša Maiskis, Nikolajs Znaiders, Tatjana Grindenko, Oļegs Maizenbergs.

Viņa kā soliste ir uzstājusies kopā ar Londonas Filharmonijas orķestri, Amsterdamas „Sinfonietta”, Čikāgas pilsētas orķestri, „Kremerata Baltica”, „Britten Sinfonia”, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās Operas orķestri, „Sinfonietta Riga”, Liepājas simfonisko orķestri, Lietuvas kamerorķestri, „Sofia Soloists”, Nīderlandes „Wind Ensemble”, „Dalarna Sinfonietta” un citiem.

Kristīna uzstājās festivālos Lokenhauzā, Gštādē, Zalcburgā, Verbjē, Bāzelē, Jeruzalemē, Čeltenhemā, Aldeburgā, festivālos „Homecoming” un „Crescendo”.

2007.gadā viņa izdeva savu debijas albumu kopā ar Jakobu Katsnelsonu. Albums sastāv no Barbera, Grīga sonātēm un Martinu „Variations on a Slovakian Theme”. Viņa  ir arī piedalījusies godalgotajā Brāmsa kamerdarbu ierakstā, kur viņa ierakstīja „Trio Op 114”. Turpmākajos gados tika izlaista Brāmsa kamerdarbu otrā daļa, kur Kristīna spēlē gan klarnešu kvintetam „Op115”, gan stīgu kvinetam „Op 111” kopā ar vijolniekiem- Borisu Brovtsninu un Aleksandru Sitkovetski, un altistiem- Maksimu Risanovu un Jūliju Deineku. Kā arī tika izlaists albums, kas sastāv no Bēthovena darbiem. 2013.gadā Kristīna piedalījās Dobrinkas Tabakovas čellu koncertu ierakstā, kas bija veltījums Tabakovai.

Kristīna ir aizrautīga jaunas mūzikas veicinātāja. Viņa ir spēlējusi vairākus pirmatskaņojumus visā pasaulē un  vairāki darbi ir veltīti viņai. Nesen viņa spēlēja pirmatskaņojumu latviešu komponista Kristapa Pētersona čellu „concerto”. Viņai ir cieša sadarbība ar Dobrinku Tabakovu, kura viņai sakomponēja čella koncertu priekš Kristīnas (pirmatskaņojums bija starptautiskajā čella festivālā Amsterdamā) un pavisam nesen sakomponētais „Sun Triptych” vijolei, čellam tika veltīts Kristīnai, Gidonam Kremeram un „Kremerata Baltica”.

Kristīna ir dzimusi Rīgā, mūziķu ģimenē.  Pēc Latvijas Mūzikas Akadēmijas absolvēšanas, kur viņa studēja pie profesores Eleonoras Testeļecas, viņa devās uz Angliju, kur studēja pie Stefana Popova Gildholas Mūzikas un Drāmas skolā.

Viņa ir vairāku konkursu uzvarētāja un balvu ieguvēja- Gada Latvijas filharmonijas jaunā mūziķe, uzvarētāja Latvijas Televīzijas konkursā „Alternativa”, starptautiskajā konkursā „Carmel”, ieguvusi naudas līdzekļus no mūziķu labdarības fonda un mēra balvu.

Kristīna ir divkārtēja „Lielās Mūzikas balvas” ieguvēja, kas ir vērtīgākā mūzikas balva Latvijā. Viņa tās ieguva 2005. un 2007.gadā.

Kopš 2007.gada viņai nākas savu aizņemto karjeru apvienot arī ar Londonas Filharmonijas orķestra čella grupas vadītājas amatu

Kristīna Blaumane

Citi mākslinieki

POTCPSS
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456