Atpakaļ

Gidons Grīnbergs

10. Jūlijs, 2013
Latvija / Vijole

Vijolnieks Gidons Grīnbergs mūziķa gaitas uzsācis Rīgas 5. bērnu mūzikas skolā pie skolotājas I. Cimmermanes, vēlāk turpinājis izglītoties Emīla Dārziņa mūzikas skolā pedagoģes Daces Bērzājas vadībā, bet bakalaura grādu ieguvis J.Vītola Mūzikas akadēmijā, docenta Jāņa Bulava klasē. 2004.gada absolvējis arī maģistratūru kameransambļa katedrā. G. Grīnbergs ir bijis 1-3 vietu ieguvējs dažādos konkursos gan Latvijā, gan ārvalstīs. Mākslinieks jau studiju laikā, sekojot sava skolotāja J. Bulava, piemēram, labprāt atskaņoja savu studiju biedru-komponistu jaunradi, novērtējot latviešu kamermūzikas lauciņa „kopšanas” nozīmību.

Gidons vienmēr priecājies par iespēju spēlēt ar ērģelēm baznīcā. Sadarbojies ar daudzām studiju biedrēm - ērģelniecēm, sevišķi jāatzīmē koncertturneja ASV 2003. gadā ar ērģelnieci Lauru Kalniņu.

Vijolnieks muzicējis kopā ar dažādiem Latvijas mūziķiem-ērģelnieci, profesori Larisu Bulavu , pianistiem Mārtiņu Zilbertu , Uģi Krišjāni, Valdi Janci, Aldi Liepiņu, čellistiem  Leonu Veldri , Rihardu Štrausu, Ivaru Bezprozvanovu , vijolniekiem Jāni Bulavu, Leonardu Antoņēviču, Juri Savkinu, akordeonistiem Evitu Dūru, Kasparu Gulbi,  dziedātājām  Sonoru Vaici, Ingu Šļubovsku, Baibu Berķi un daudziem citiem instrumentālistiem un vokālistiem .

Koncertējis ASV, Francijā, Vācijā, Zviedrijā, Maltā, Igaunijā un cituviet gan kā solists, gan dažādos kamermūzikas sastāvos. No 2002.gada Štrausa stīgu kvarteta 1.vijole. Starptautisku ievērību no profesionālu tango dejotāju un mūzikas mīļotāju puses guvis ansamblis ”Undertango”, kura satāvā vijolnieks aktīvi darbojas.

Pēc, gandrīz 10 gadu brīvmākslinieka statusā, 2011.gadā.Gidons ir sācis strādāt LNO orķestra 1.vijoļu grupā.

Īpaša lappuse mūziķa dzīvē ir līdzdarbība dramatisko teātru izrādēs-viņš ir piedalījies desmitiem dažādu izrāžu iestudēšanā un uzvedumos. Sadarbojas ar Valmieras Drāmas teātri, Jauno Rīgas teātri, Nacionālo teātri, Rīgas Krievu teātri, BAS studiju un daudziem citiem neatkarīgo teātru projektiem. Strādājis ar režisoriem Oļģertu Kroderu, Pēteri Krillovu, Māru Ķimeli, Indru Rogu, Ditu Balčus, Semjonu Losevu, Vladimiru Zlatorevu, Igoru Kaņajevu u.c. Sevišķi jāizceļ ilgstoša draudzība ar Rīgas Krievu teātri, kas novedusi pie sadarbības ar maestro Raimondu Paulu. Nebaidoties no neakadēmiskās mūzikas un jūtot tieksmi pēc improvizācijas, Gidons muzicē ar daudziem estrādes mūzikas metriem, tostarp tapušas kopīgas programmas ar dziedātājiem Niku Matvējevu un Laimi Rācenāju.

„Nevajag baidīties no daudzveidības mūzikā-galvenais-vienmēr saprast kādi tehnikas un mūzikas izteiksmes līdzekļi ir un nav pieļaujami, lai ieturētu vajadzīgo stilu”-uzskata mākslinieks.

Gidons Grīnbergs

Citi mākslinieki

POTCPSS
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234