Jaunumi
lundins.jpg

VIII Klasiskās mūzikas festivāls

19. Jūlijs, 2017

Salacgrīvā 2017.gadā laikā no 1.augusta līdz 6. augustam noritēs VIII Starptautiskais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls, kurā uzstāsies labākie Latvijas un Pasaules klasiskās mūzikas izpildītāji. Festivāla mērķis ir parādīt klasiskās mūzikas daudzveidību – tā var skanēt tikpat brīnišķīgi kā pasaules labāko izpildītāju, gan iesācēju, gan džeza orķestra izpildījumā, tā var skanēt gan pārpildītās koncertzāles, gan brīvā dabā, gan skatuvē uz ūdens.

1270_violin.jpg

Par dalību VIII klasiskās mūzikas festivāla meistarklasēs Salacgrīvā

6. Jūnijs, 2017

Salacgrīvā 2017.gadā laikā no 31.jūlija līdz 6. augustam noritēs VIII Starptautiskais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls, kurā uzstāsies labākie Latvijas un Pasaules klasiskās mūzikas izpildītāji. Festivāla mērķis ir parādīt klasiskās mūzikas daudzveidību – tā var skanēt tikpat brīnišķīgi kā pasaules labāko izpildītāju, gan iesācēju, gan džeza orķestra izpildījumā, tā var skanēt gan pārpildītās koncertzāles, gan brīvā dabā, gan skatuvē uz ūdens.

Dodot iespēju dalīties pieredzē un radošos meklējumos, Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla laikā tiks organizētas meistarklases talantīgākajiem Latvijas mūzikas skolu bērniem un jauniešiem un ārvalstu audzēkņiem.

2VtIgCs.png

VIII Starptautiskais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls

2017. gada vasarā Salacgrīvā būs jau astotais starptautiskās klasikās mūzikas festivāls. Šī festivāla organizētājs ir Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds, kura dibinātājs ir festivāla dibinātājs, idejas autors, Virtuozi Moskvi un Mocart Kvartet pirmā vijole, izcilais krievu vijolnieks un pedagogs Aleksejs Lundins. 

Turpinot iesāktās tradīcijas arī astotajā klasiskās mūzikas piedalīsies izcili mūziķi no Krievijas, Itālijas, Spānijas, Austrijas, Vācijas un Latvijas.

Vecākas ziņas
Par festivālu
piano11.jpeg

VIII Starptautiskais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls 

2017.gada vasarā Salacgrīvā būs jau astotais starptautiskās klasikās mūzikas festivāls. Šī festivāla organizētājs ir Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds, kura dibinātājs ir festivāla dibinātājs, idejas autors, Virtuozi Moskvi un Mocart Kvartet pirmā vijole, izcilais krievu vijolnieks un pedagogs Aleksejs Lundins. 
Turpinot iesāktās tradīcijas arī astotajā klasiskās mūzikas piedalīsies izcili mūziķi no Krievijas, Itālijas, Spānijas, Austrijas, Vācijas un Latvijas.

Uzzināt vairāk
Programma

01. Augusts

18:00

NETVERAMIE SAPŅI/ ELUSIVE DREAMS

1.augustā plkst 18:00

Salacgrīvas kultūras namā

biļešu cena: 5 EUR

Rīgas Saksofonu kvartets:

Katrīna KIVLENIECE, soprānsaksofons

Artis SĪMANIS, altsaksofons

Ainars ŠABLOVSKIS, tenorsaksofons

Baiba TILHENA, baritonsaksofons

Savva ZIHS, akordeons

 

Par programmu

Rīgas Saksofonu kvartets ir kolektīvs ar 25 gadu skatuves pieredzi, tas koncertējis ne vien Latvijā, bet arī vairāk nekā trīsdesmit ārvalstīs, allaž rodot jaunas idejas sadarbībai arī ar citiem savas jomas profesionāļiem. Šajā koncertprogrammā viņu saspēles partneris ir Savva Zihs - viens no spožākajiem jaunās paaudzes akordeonistiem, kas patlaban savu meistarību turpina spodrināt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Vairāku starptautisku konkursu laureāts brīvi jūtas dažādos žanros, jo sevišķi tango, džeza mūzikā, kā arī tautas mūzikā. Un visas šīs šķautnes izgaismotas arī koncertprogrammā “Netveramie sapņi”, kurā iekļauti ne vien skaņdarbi akordeonam solo un opusi saksofonu kvartetam, bet arī kompozīcijas, kas rakstītas tembrāli interesantajai un krāšņajai akordeona un saksofonu kvarteta kopskaņai. Koncerta programma ir teju kā ceļojums apkārt pasaulei, dažādu žanru kontekstā sastopoties ar amerikāņu, somu, meksikāņu, franču mūziku, arī lappusēm no tango karaļa Astora Pjacollas daiļrades, kā arī īpaši šiem mūziķiem radītu jaundarbu, kura autore ir latviešu liriķe Mārīte Dombrovska.

Programmā:

Kārltons Meisijs, Havjērs Alvaress, Petri Makkonens, Žans-Pjērs Solvs, Greiems Fitkins, Astors Pjacolla un Mārītes Dombrovskas jaundarbs

04. Augusts

18:00

4.augusts – piektdiena – 18.00 - Lielsalacas evaņģēliski luteriskā baznīca 

ērģeļmūzikas programma Ilgu nakts

Sergejs Jēgers – kontrtenors, Ainaŗs Paukšēns – čells, Ilze Reine – ērģeles

biļete 5,00 euro

Sergeja Jēgera balss – atpazīstama, atbruņojoša un uzrunājoša. Pārliecinoša gan baroka repertuārā – tostarp angļu mūzikas lielmeistara Henrija Pērsela darbos, gan mūsdienu latviešu komponistu radītā mūzikā. Šo divu dažādo laikmetu mūzikas blakusnostatījums neveido agresīvu kontrastu, bet gan savdabīgi papildina viena otru, veidojot dažādu noskaņu virkni. Aināra Paukšēna čells un Ilzes Reines ieskandināto ērģeļu stabules līdz ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru izdzied Pērselu un Hendeli, arī Raimonda Kalsona un Riharda Dubras mūziku, kā arī Jāņa ķirša īpaši šiem mūziķiem veltīto ciklu “Nakts miniatūras”.

Programmā: Henrijs Pērsels, Georgs Frīdrihs Hendelis, Romualds Kalsons, Helmers Pavasars, Jānis Ķirsis, Rihards Dubra.

05. Augusts

18:00

5.augusts – sestdiena – 18.00

Salacgrīvas kultūras nams - Šūberta vakars

orķestra Maskavas virtuozi mūziķi - Aleksejs Lundins (vijole), Grigorijs Kovaļevskis (kontrbass) Pjotrs Ņikiforovs (vijole), Kirils Semjonovihs (alts), Aleksandrs Ņepomnjaščij (čells), solisti Tatjana Fedosejeva (klavieres), Daniils Čiričs (vijole)

biļetes - 5,00 euro 

06. Augusts

20:30

6.augusts – svētdiena - 20.30

Gala koncerts

Kuivižos uz peldošās skatuves – Jeļenas Daņiļenko piemiņas koncerts - solisti Sergejs Jēgers (kontrtenors), Aleksejs Lundins (vijole), Veren Andronnikof (soprāns), Ivars Bezprozvanovs (čells), Tatjana Fedosejeva (klavieres) un orķestra Maskavas virtuozi mūziķi -  Pjotrs Ņikiforovs (vijole), Kirils Semjonovihs (alts) Aleksandrs Ņepomnjaščij (čells, Vitautas Sandeckis (čells).

Svētku salūts

biļetes – 5,00 euro zālītē, 10 euro uz krēsliem

www.klasikasalacgrivafestival.lv; www.salacgriva.lv

salacgriva.klasika@gmail.com

Biļetes – Biļešu servisa kasēs www.bilesuserviss.lv, vai koncerta norises vietās. 

Mākslinieki
Meistarklases

Meistarklases

VIII Starptautiskā Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla meistarklašu nolikums

Salacgrīvā 2017.gadā laikā no 31.jūlija līdz 6. augustam noritēs VIII Starptautiskais Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāls, kurā uzstāsies labākie Latvijas un Pasaules klasiskās mūzikas izpildītāji. Festivāla mērķis ir parādīt klasiskās mūzikas daudzveidību –tā var skanēt tikpat brīnišķīgi kā pasaules labāko izpildītāju, gan iesācēju, gan džeza orķestra izpildījumā, tā var skanēt gan pārpildītās koncertzāles, gan brīvā dabā, gan skatuvēs uz ūdens.

Dodot iespēju dalīties pieredzē un radošos meklējumos, Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla laikā tiks organizētas meistarklases talantīgākajiem Latvijas mūzikas skolu bērniem un jauniešiem un ārvalstu audzēkņiem.

Uzzināt vairāk
Video
Galerijas
Vecākas galerijas
Biļešu iegāde
Kontakti

Festivāla organizatori:

Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla fonds

Salacgrīvas novads, Svētciems, Dārza iela 1

64071987, 29262996

ilga.tiesnese@salacgriva.lv salacgriva.klasika@gmail.com 

Reģ.nr - 40008231937

 

Kā nokļūt:

www.salacgriva.lv

Iepazīsti Salacgrīvu:

www.visitsalacgriva.lv 

 

 

POTCPSS
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456